Futbol Forma Modelleri

Forma Tasarla

Forma Tasarlama ve Yaptırma

Halı saha takımı denildiğinde ilk olarak akla takım ruhu, birbirine tutkun olan ekip arkadaşları ve haftanın en az bir günü halı sahaya formaları ile birlikte futbol oynamaya giden erkekler gelmektedir. Halı sahada takım ruhunu artıran en önemli etken ise halı saha formalarıdır. Çünkü bütün takım aynı desende forma, şort ve tozluğu ile sahaya çıkarak kendilerini tıpkı profesyonel futbolcu olarak hissederler.Bütün erkekler halı saha maçlarına gitmekten büyük bir zevk alır. Hatta takım kurarak çeşitli turnuvalara katılır ve turnuvalarda başarı elde edebilmek için bütün performansını sahaya yansıtmak ister. Sizde kendi takımınıza özel olarak hayalinizdeki formayı bir an önce yaptırın ve takımızın gücüne güç katın.Fakat forma yaptırırken dikkat etmeniz gereken birden fazla husus vardır. Bunlar esnek bir forma yapısı,ter tutmayan kumaş gibi hususlardır.

Forma İçin Arma Seçimi

Halı saha takımınız için mutlaka bir arma seçmelisiniz çünkü bu arma sizi kendisi altında toplayacak ve bütün arkadaşlarınızın takıma bağlı olmasını sağlayacaktır.Arma bir formanın en önemli detayıdır ve rakibinize korku salacak bir etkendir. Arma seçimi nasıl yapılmalıdır.

Armanızı seçerken takımınızın rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Armanızdaki mesaj mutlaka takımın yırtıcı gücünü temsil etmeli.
Takımın birlik ve beraberliğini hissettirmelidir.
Takım ruhunu en üst seviyeye çıkaracak görünüme sahip olmalıdır.
Rakibiniz armanızı gördüğünde etkilenmeli bu sayede psikolojik üstünlüğü rakibinize sağlamış olursunuz.
Armandaki Asalet! Yüreğindeki Cesaret!

Forma Tasarla

Forma Tasarla

Halı Saha Forma Tasarla

Forma yaptırma çok basit gibi görünse de takımınıza uygun, takımdaki arkadaşlığı temsil edecek forma modelini seçmek oldukça zor ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Unutmayınız ki takımdaki herkes farklı bir forma tasarımı beğenecektir.Bu yüzden aranızda bir takım kaptanı seçmeli ve kaptana bütün yetkiyi vererek onun forma tasarımı ile ilgilenmesini sağlamak çok yerinde bir karar olacaktır. Çünkü herkes farklı bir model seçer ise formanızı yaptırmanız veya formanız ile ilgili karar almanız sizi ve takımınızı kaosa sürükleyecektir ve bu süreç tam bir karmaşaya dönüşecektir. Forma tasarımını seçerken çok detaycı olmanız gerekmektedir. Formanız da olması gereken özellikleri en baştan belirlemelisiniz. Örnek vermemiz gerekirse takımının ruhuna uygun olacak bir renk seçmelisiniz, formanızın parçalı formamı, tek renk formamı veya modern desenli bir formamı olması gerektiğine karar verin. Daha sonra takımınıza uygun bir amblem yani logo çizdirin ve bu logonun formanın sağ göğsündemi yoksa sol göğsündemi olması gerektiğine karar verin. Formanın önünde takım numaraları olacakmı olmayacakmı bu tip konuları en baştan belirlemeniz gerekmektedir.

Formanıza göğüs reklamı alarak formanızı ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bunun için sadece bir sponsor bulmanız yeterli olacaktır.
En İyi Halı Saha Formaları
Sizlerin en iyi halı saha formasını seçmesine yardımcı olmak için yaptığımız araştırmaları aşağıdaki görsel olarak göstermek istedik. Formanızın asil ve modern bir yapıya sahip olması en iyi formanın sizin formanız olmasını sağlayacağını unutmayın ve forma modelinizi seçerken araştırmalarınızı bu yönde yapın. Halı Saha formanızın en iyi olması için dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda listeliyoruz.

forma tasarlama sitesi

forma tasarlama sitesi

Formaya İsim Yazdırma

Formanıza yazdıracağınız isim ve numaranın yazı tipi çok önemlidir. Her yazı fontu her forma ile uyumlu olmayabilir. Bu yüzden formanızı tasarlatırken mutlaka baskıya verilmeden önce numaraların ve isimlerin yazılmış haliyle bir örneğini talep edin ve yazı fontunu inceleyin.Formalara en çok yakışan fontu “Jersey M54” ‘dur. Bu yazı fontu modern olduğu kadar asildir. Formalarınıza bu yazı fontunu tercih ederek doğru bir karar vermiş olursunuz. Aşağıdaki resimde bulunan formanın arkasında yazan isim ve numarada bu font ile yazılmıştır. Aşağıdaki görseli inceleyecek olursanız yazı fontunun formaya ne kadar çok yakıştığını görmüş olursunuz.

Formanızda Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Formanıza özel logo çizdirin. Bu husus halı saha formaları için çok önemlidir.
Formanızın renklerinin modern ve asil bir yapıda olmasına dikkat ediniz.
Forma numaralarının hepsi aynı ölçüde olmalı.
Formanızın yakasını bisiklet yaka olarak tercih ediniz.
Şortunuzda bağlamalı ip olmasına dikkat ediniz.
Kumaşın teri dışarı atması gerekmektedir.
Formanın baskı türünün sublimasyon dijital baskı olması sizin için avantajlı olacaktır. Bu sayede formanızın baskısı asla çıkmayacaktır
Yıkanabilir ürün olması gerekmektedir.
Kumaş yapısı yumuşak olmalıdır.

https://www.formamarketi.com/futbol-formalari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir